Davet Mektubu

UTAK 2020 Davet Mektubu

3. ULUSLARASI TURAZ AKADEMİ ADLİ BİLİMLER, ADLİ TIP VE PATOLOJİ KONGRESİ (UTAK 2020)

Değerli Bilim İnsanları,

Sizleri, 10-13 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek, kendi alanında bir ilk olmaya devam eden “3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Adli Bilimler, Adli Tıp ve Patoloji Kongresi’ne” davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

TURAZ Bilim Derneği, İnönü Üniversitesi ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi paydaşlığında ve ülkemizde bulunan  birçok üniversiteden bilim insanlarının katılımı ile Birinci Uluslararası TURAZ AKADEMİ Adli Bilimler, Adli Tıp  ve Patoloji Kongresi, Azerbaycan Bakü’de 13-16 Ekim 2016 tarihleri arasında, İkinci Uluslararası kongremiz 1-4 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilmişti.

Adli bilimler alanında pek çok konu ve davetli konuşmacıların güncel çalışmalarının paylaşılması ve tartışılması maksadıyla 3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Kongresi 10-13 Eylül 2020 tarihleri arasında Azerbaycan-Bakü’de yapılacaktır.

3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Kongresi’nin ana teması “ŞİDDET ve MEDYA” olarak belirlendi. Bu kapsamda  özellikle,  aile  içi  şiddet,  kadına  ve  çocuğa  yönelik  şiddet  ve  istismar  olgularında,  toplumun bilgilenmesinde güçlü bir araç olan basın yayın organlarının sorumlulukları tartışılacaktır. Ayrıca, patolojide genel konular ile adli patoloji, toksikoloji,  adli antropoloji, adli psikiyatri, medikolegal otopsi uygulaması gibi teknik konular ve farklı tıp branşlarında  güncel konular ve medikolegal sorunlar ele alınacaktır. Konuların tartışılmasında sadece sorunun tespit edilmesi ile  yetinilmeyip çözüm önerilerini de kapsayan bütüncül bir yaklaşım izlenecektir. Kongremiz, yerli ve milli kaynaklardan beslenip, uluslararası bir nitelik kazanan ve birçok branşı kapsayan ilk ve tek tıp kongresi özelliğini korumaktadır.

İlk kez, uluslararası alanda adli bilimlerde önemli konuların işlendiği bir kongrede, dünyadaki en zengin dillerden  biri olan ve en çok konuşulan 5. dil olan Türkçe’nin kongremizin resmi dili olması bizi ayrıca onurlandırmaktadır. Gönül dili olan Türkçemizi aynı zamanda bilim dili haline getirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Sunumlar anlık olarak Rusça ve İngilizce’ye tercüme edilecektir.

Amacımız, dost ve kardeş ülke olan Azerbaycan başta olmak üzere, tüm Türk Devlet Topluluklarındaki ve diğer  uluslararası topluluklarda bulunan bilim insanları ile birlikte adli bilimler öncelikli olmak üzere diğer birçok branşın katılımları ile ortak bir platform oluşturarak bilimsel işbirliğini arttırmaktır.

Sizleri, değişik alanlardan bilim insanlarıyla, sıcak bir dostluk ortamında gerçekleşen sosyal programlara, doyurucu bilimsel toplantılarla buluşmaya ve unutulmaz anlar geçireceğiniz UTAK 2020 kongresine davet ediyoruz.

Prof. Dr. Ədalet HASANOV                                            Prof. Dr. Osman CELBİŞ

  Kongre Başkanı                                                                     Kongre Başkanı


NOT: Bildiri gönderimi

Web sayfasında belirtilen yazım kurallarına göre hazırlanan bildirilerinizi;

e-posta Konu kısmına: TURAZ-2020 – ÖZET METİN – (konu başlığı) belirtilerek  turazbilim@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

İletişim:

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı, Merkez/Malatya
Cep Tel : +90 532 364 26 66 (Osman Celbiş), +90 505 515 66 84 (Servet Birin İritaş)

E-Posta : turazbilim@gmail.com
Web adresi:  http://www.turazakademi.com/III. TURAZ (UTAK 2020) Davet Mektubu TÜRKÇEİndir

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: