II. Türk Adli Bilimler Kongresi Bilimsel Program

BİLİMSEL PROGRAM

1. Gün: 11 Nisan 2019
10.00- 12.00 13.00   Kayıt ve posterlerin asılması Açılış Seremonisi Açılış Sunumu Konuşmacı: Osman Celbiş
13:30 – 15:00 Ali Öztürk – Adli Belge İnceleme Çalıştayı – I
15:00 – 15:15 Kahve Arası
15:30 – 17:00 Fatih Şen – Adli Belge İnceleme Çalıştayı – II
2. Gün: 12 Nisan 2019
Siber Psikoloji Oturum Başkanı: Erdinç Öztürk
09.00  Konuşmacı: Erdinç Öztürk   Konu: Dijital İletişim, Siber Kimlik ve Siber Dissosiyasyon           
09.15 Konuşmacı: Deniz Şarlak   Konu: Siber Patolojiler: Siber Zorbalık ve Siber Mağduriyet           
09.30  Konuşmacı: Gizem Akcan Konu : Siber Bağımlılıklar 
09.45 Konuşmacı: Can Çalıcı Konu : Uluslar Arası  Platformda Siber Kriminoloji
10.00 Konuşmacı: Görkem Derin Konu : Siber Psikoloji ve Alt Dalları
10.15 Sorular
10.30 – 10.45 Kahve Arası
2. Gün: 12 Nisan 2019
2. Oturum   Oturum Başkanı: Servet Birgin İritaş
10.45-12.15 Sözel Bildiriler        
12.15 Öğle Yemeği
2. Gün: 12 Nisan 2019
3. Oturum Adli Bilimler Oturum Başkanı: Ahmet Hakan Dinç
13.00  Konuşmacı: Emel Hülya Yükseloğlu Konu: Epigenetik ve Adli Bilimler
13.25 Konuşmacı: Semih Petekkaya Konu: Ani Kardiyak Ölümlerde Otopsi
13.50 Konuşmacı: Ömer Turan Konu: Adli Osteolojide Modern Yaklaşımlar
14.15 Konuşmacı: Naile Esra Saka Konu: Defansif Tıp
14.40 Konuşmacı: Servet Birgin İritaş Konu: Adli Toksikolojide Laboratuvar Sonuçlarının Değerlendirilmesinde Yapılan Hatalar  
15.00 Kahve Arası
2. Gün: 12 Nisan 2019
4. Oturum   Oturum Başkanı: Ömer Turan
15.15-17.00  Sözel Bildiriler
3. Gün: 13 Nisan 2019
Oturum Maluliyet Oturum Başkanı:                                 Aysun Baransel Isır
09.00 Konuşmacı:   Osman Celbiş  Konu: Maluliyet/Özür Oranının Belirlenmesinde Güncel Durum ve Bilirkişi Raporu              
09.30  Konuşmacı:   Şerafettin Demirci  Konu: Maluliyet Raporlarının Standardizasyonu           
10.00  Konuşmacı: Bedirhan Sezer Öner   Konu: Yeni Düzenlenen Yönetmeliklerde Karşılaşılan Sorunlar              
10.30-45 Kahve Arası
3. Gün: 13 Nisan 2019
2. Oturum   Oturum Başkanı: Semih Petekkaya
10.45-12.15 Sözel Bildiriler        
12.15 Öğle Yemeği
3. Gün: 13 Nisan 2019
3. Oturum Patoloji Oturum Başkanı: Mehmet Tokdemir
13.45  Konuşmacı: Emine Şamdancı  Konu: Adli Patoloji
14.05 Konuşmacı: Selçuk Çetin Konu: Postmortem İnterval Tayininde Adli Patolojinin Yeri
14.25 Konuşmacı: Bülent Mızrak  Konu: Patolojide Malpraktis
14.45 Konuşmacı: Murat Akbaba Konu: Otopsi ve Sanat
15.15 Kahve Arası
3. Gün: 13 Nisan 2019
4. Oturum   Oturum Başkanları: Bedirhan Sezer Öner
15.30-17.00  Poster Bildiriler
4. Gün: 14 Nisan 2019  
Sosyal Program  
%d blogcu bunu beğendi: